MAGIC FESTIVAL 2020

MAGIC FESTIVAL 2020 | 15. - 17. 5. 2020

VIII. mezinárodní festival moderní magie

Vážení přátelé magie, kouzelníci, kouzelnice a kouzelní přátelé, dovolte mi, abych vás touto cestou oficiálně pozval k nám do Uherského Hradiště na VIII. ročník mezinárodního festivalu moderní magie MAGIC FESTIVAL 2020. Koná se ve dnech 15.–17. května 2020.

Po dvou letech se opět do Uherského Hradiště vrací kouzelnický festival, který si za poměrně krátkou dobu získal pověst největšího a nejprestižnějšího festivalu moderní magie u nás. Svou prestiž dokazuje mimo jiné i tím, že o MAGIC FESTIVAL mají zájem již kouzelníci z celé Evropy. Během sedmi předchozích ročníků Uherské Hradiště navštívila, a v rámci festivalu se představila, řada profesionálních kouzelníků z Dánska, Švédska, Finska, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Francie, Itálie, Španělska, Srbska, Argentiny, Jordánska a Ruska.

V letošním roce jsme pozvali opět evropskou špičku v moderní magii. Jsem rád, že se nám konečně po čtyřletém vyjednávání pro MAGIC FESTIVAL podařila zajistit hvězda první třídy, která je známá po celém světě, a tou je jeden z nejlepších německých kouzelníků všech dob TOPAS.

Další osobností MAGIC FESTIVALU bude jeden z největších karetních kouzelníků nové generace WOODY ARAGON ze španělského Toleda. Pro španělskou magii máme slabost, tak i další host pochází z této země a v Uherském Hradišti se nám představí vycházející hvězda TXEMA, který se svým programem The Postman slaví úspěchy na světových soutěžích. V galavečeru se nám také představí německá kouzelnice FELICITAS, která originálním způsobem pracuje proti fyzikálním zákonům a ve svém magickém aktu velmi působivě spojuje dva různé umělecké žánry. Díky kombinaci tanečních pohybů a úžasných způsobů magických efektů se vyvinul celosvětově jedinečný „pas de deux“ [padedé].

V rámci MAGIC FESTIVALU 2020 proběhne také jediná oficiální soutěž v Cardistry v České republice, která vznikla právě u nás v Uherském Hradišti na minulém ročníku festivalu. V rámci této soutěže opět oslovujeme přední světové cardisty nejen do poroty, ale také pro odborné semináře.

 

V rámci letošního ročníku samozřejmě připravujeme oblíbené komponované výchovné pořady pro děti a mládež, KOUZELNÉ NÁMĚSTÍ – pouliční kouzlení pro širokou veřejnost, odborné magické semináře, soutěžní přehlídku a slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků, kterým vyvrcholí MAGIC FESTIVAL 2020. V programu MAGIC GALASHOW vystoupí nejen již zmíněné hvězdy, ale také další zahraniční hosté. Po skončení sobotního slavnostního galavečera proběhne společenský večer, posezení s kouzelníky, raut, hudba a nejedno překvapení.

Kouzelný maraton pokračuje i v neděli dopoledne, kdy se kromě dalších odborných seminářů uskuteční dopolední setkání s našimi zahraničními hosty. Po obědě budeme ještě chvilku kouzlit pro rodiny s dětmi, veřejnost a účastníky festivalu v pořadu KOUZELNÁ NEDĚLE.

V rámci MAGIC FESTIVALU 2020 spolupracujeme s dětskými domovy, kdy navazujeme na tradici našeho charitativního projektu Kouzelný koncert. Děti z dětských domovů mají volný vstup na soutěžní bloky a další doprovodné pořady festivalu. Domovy se mohou prezentovat a informovat o své výchovné činnosti. Vystoupení jejich dětí jsou součástí Kouzelného náměstí a slavnostního galavečera.

ÚČASTNICKÉ POPLATKY

V letošním roce jsme sjednotili poplatek pro všechny účastníky - kouzelníky, přidružené členy a rodinné příslušníky na cenu 1000 Kč/40 EUR. Podmínkou je, že alespoň jeden musí být členem ČMS nebo UMK. Pro nečleny činí účastnický poplatek 1500 Kč/60 EUR.
 
V ceně účastnického poplatku je vstupenka na všechna představení v rámci MAGIC FESTIVALU 2020, slavnostní galavečer MAGIC GALA SHOW, páteční kouzelnickou show FAT BROTHERS, školní představení, magický bazar, páteční společenský večer, soutěžní blok mikromagie, odborné semináře Toma Stonea, Christiana Engbloma, Daniho DaOrtize, Miguela Ángela Gey a Ondřeje Pšeničky, sobotní soutěžní blok, kouzelný dárek, nedělní beseda s hosty festivalu a pořad Kouzelná neděle.

PROGRAM 

15. 5. PÁTEK

10.00 – 11.15    PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ A ZŠ

15.00 - 19.30     MAGICKÝ BAZAR

15.00 – 17.00    KOUZELNÉ NÁMĚSTÍ

– promo akce pro veřejnost na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti

17.30 – 19.00     I. SOUTĚŽNÍ BLOK - MIKROMAGIE

20.00 – 21.00    MAGIC SHOW THE POSTMAN - TXEMA

– unikátní show vycházející španělské kouzelnické hvězdy Txemy Munoze.  

21.00 - 01.00     SPOLEČENSKÝ VEČER

 

16. 5. SOBOTA

  9.00 - 19.00     MAGICKÝ BAZAR

  9.00 – 12.00     II. SOUTĚŽNÍ BLOK – jevištní magie

  9.00 – 12.00     1. OFICIÁLNÍ SOUTĚŽ V CARDISTRY

 – beseda a workshop s předními světovými cardistery

14.00 - 15.00     ODBORNÝ SEMINÁŘ – TOPAS

15.30 – 16.30     ODBORNÝ SEMINÁŘ – WOODY ARAGON

19.30 MAGIC GALA SHOW - SLAVNOSTNÍ GALAVEČER S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ

22.00 MAGIC AFTER PARTY

 

17. 5. NEDĚLE

  9.30 - 12.00    MAGICKÝ BAZAR

9.30 – 10.30     Greet & Meet - Setkání s hosty festivalu

11.00 – 12.00    ODBORNÝ SEMINÁŘ – TXEMA   

14.30 – 15.45    KOUZELNÁ NEDĚLE

- kouzelnické představení pro veřejnost, rodiny s dětmi a účastníky festivalu.

 

 

 

cz / en / de

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím